• Apartament KN
  • realizacja 2022
  • zdjęcia - Oni Studio

Do współpracy przy projekcie wnętrz tego Gdyńskiego penthouse’u, zostaliśmy zaproszeni przez Joannę i Szymona- parę młodych ludzi wiodących intensywne zawodowo życie, dla których miało być to miejsce relaksu i odpoczynku od codzienności. Inwestorzy cenią w życiu najwyższą jakość więc zależało im, aby wnętrza wyróżniały się elegancją i oryginalnym detalem oraz bazowały na wysokiej jakości naturalnych materiałach. Mieszkanie zlokalizowane jest w portowej części miasta, na styku nabrzeża oraz śródmiejskiej zabudowy i zajmuje ostatnią kondygnację czteropiętrowego budynku.

W projekcie pojawia się wiele indywidualnie projektowanych detali, m.in. regały z elementami barwionego szkła, kamienne i drewniane stoliki czy powtarzalne geometryczne formy wykończone w orzechu i mozaice. Wnętrza wzbogacone są dziełami sztuki przygotowanymi indywidualnie pod tą przestrzeń. Prace malarskie oraz płaskorzeźbę stworzyła trójmiejska artystka Aleksandra Józefów.

Projektując układ funkcjonalny, stworzyliśmy dwie główne strefy- nocną, składającą się z głównej sypialni połączonej z garderobą oraz dzienną, z której otwierają się widoki na obie strony budynku. Wykorzystaliśmy też nietypowy, podłużny układ mieszkania- duże przeszklenia otwierające się na taras wzdłuż całej jego długości dają wnętrzom niezwykle dużo dziennego światła i umożliwiają intensywne korzystanie z przestrzeni zewnętrznych. Na dachu znajduje się kolejny taras z z jacuzzi i wyjątkowym widokiem na port.

Zaproponowaliśmy bazowe materiały zanurzone w delikatnych tonacjach kolorów piaskowych i złamanych bieli, które wyróżniają się między sobą mocnymi fakturami. Bielone drewno dębowe na podłodze, fakturowy tynk na ścianach, biały kwarcyt i piaskowe ceramiczne mozaiki tworzą atmosferę spokoju i nadmorskiego oddechu. Ta delikatna paleta została przełamana akcentami z drewna orzechowego w kuchni i garderobie, do tego podkreślony w kolorze czarnym stół jadalniany jako serce mieszkania.