• Kamienica
  • realizacja 2020

W 2018 roku zostaliśmy zaproszeni do projektu, którego celem było nadanie nowego charakteru rodzinnej restauracji prowadzonej w Malborku od 1990 roku. Lokal znany jest wśród mieszkańców z tradycyjnej polskiej kuchni oraz serwowanej tam od ponad 30 lat autorskiej domowej pizzy. Głównym założeniem projektu było stworzenie nowej przestrzeni o przytulnym , domowym charakterze, w której nowi goście poczują klimat rodzinnej restauracji a stali bywalcy dobrze odnajdą się w nowym wnętrzu.

Zaproponowaliśmy paletę materiałów opartą na ciepłych barwach głębokiej zieleni i piaskowego beżu oraz naturalnych materiałach takich jak drewno dębowe bejcowane w ciemnym kolorze czy plecionki sizalowe.

Centralne miejsce w restauracji zajmuje bar z charakterystycznym blatem wykonanym z naturalnego kamienia w kolorze podpalanego różu. Ponad masywnym barem zawisła zaprojektowana specjalnie dla tej przestrzeni lampa o kontrastowo lekkiej formie. Jak zwykle w naszych projektach, postaraliśmy się o wiele indywidualnie projektowanych detali, takich jak loże, zabudowy stolarskie czy regały, które stanowią spójną wizualnie całość. Poza wnętrzem, całkowitą metamorfozę przeszło menu. Właściciele postawili na roślinną kuchnię sezonową, gdzie karta zmienia się raz w tygodniu. Niezmiennie, stałą pozycję w menu zajmuje domowa pizza oraz wypiekane na miejscu świeże pieczywo i ciasta uzupełnione ofertą kaw speciality. Projekt wnętrza dopełnia spójna identyfikacja wizualna. Elementy logotypu i infografiki pojawiają się m. in. w takich detalach jak strój obsługi, etykiety, czy charakterystyczny szyld semaforowy przed wejściem.