• MANIOCA
  • realizacja 2022
  • zdjęcia - Oni Studio
  • ID - wedzicka.com

Do współpracy przy projekcie tej oryginalnej restauracji zostaliśmy zaproszeni przez Isabellę i Maćka - niezwykle charyzmatyczną brazylijsko-polska parę restauratorów. Założeniem właścicieli jest szerzenie bogatej kultury i kuchni brazylijskiej a my mieliśmy pomóc im stworzyć miejsce, w którym te założenia najlepiej uda się realizować.

Wnętrza to nasza swobodna interpretacja znaków szczególnych Brazylii- bujnej palety kolorów, tropikalnej zieleni, modernistycznej architektury i lokalnej kultury. Kolory przydymionego różu i terakoty uzupełnia ciemne, egzotyczne drewno oraz naturalne plecionki z wikliny i sizalu. Surowy betonowy sufit został zatopiony w intensywnej, ciemnej zieleni. Na ścianach zastosowaliśmy naturalny tynk akustyczny z domieszką korka, który swą chropowatą fakturą mocno kontrastuje z miękkimi tkaninami i satynowym kamieniem. Serce lokalu stanowi klimatycznie podświetlony bar z blatem z czerwonego porowatego trawertynu. Poszczególne strefy otwartej sali swobodnie wydzielają drewniane przepierzenia w formie tradycyjnego cobogo.

Tropikalny klimat wnętrz współgra z oryginalnymi daniami kuchni brazylijskiej, które są subtelnie wyeksponowane w wielobarwnej, szkliwionej zastawie. Wyraziste wnętrza uzupełnia mocny projekt identyfikacji wizualnej autorstwa Martyny Wędzickiej, który obejmował m.in. logo, typografię, branding oraz pięknie złożoną kartę dań.